2 Şubat 2016 Salı

Güç Duruşu

Bir kitap okumaya başladım adı Güç Duruşu, John Harricharan tarafından yazılmış. Kitapta sorunlarla başa çıkmanın üç basit adımından bahsediliyor. Kitabı okuyunca ülkemizde sürekli olarak krizlere yakalanan, batma tehlikesi yaşayan, şirketi büyüdükçe korkulara kapılan, tahsilat yapamadığı için günlerini kabus içinde geçiren ve ödeme dengeleri alt üst olan işletmeler ve sahipleri geldi. Elbette kitap bireysel bir farkındalık için yazılmış fakat özünde hayatımızda yaşadığımız krizlerle başa çıkmanın farklı bir yönden çözümünü anlatıyor.

Öncelikle bir sorununuz olması gerekmiyor, bir düşünüz ya da gerçekleşmesini istediğiniz bir dileğiniz bile olabilir. Fakat bizim şu anda içinde bulunduğumuz durumu değiştirmek üzerine bir yazı olacağı için bu uygulamayı hayatınızda her şeyde uygulayabilirsiniz.

Kitapta bahsedilen ve üç adımdan oluşan Güç Duruşu sırasıyla
Odağınızı değiştirin, geçmişinizde yaşadığınız ve sizi çok mutlu eden bir olayı hatırlayın, bunu gözünüzde canlandırın. Bunu yaparken beş duyunuzda bu duyguyu hissetmeli, yani kokuyu duymalı, sesleri duymalı, dokunmalı, tadı hatırlamalı ve mutlu olduğunuz bu sahnedeki kişileri, mekanı görerek tekrar oraya gitmişçesine kendinize bu mutluluk sahnesini yaşatarak gülümsemek…

İkinci adım ise sorununuzun çözüldüğünü ve rahatladığınızı görmek. Yeni bir vizyon çiziyorsunuz, mesela yüz bin TL borcunuz var ve nasıl ödeyeceğiniz konusunda büyük bir karamsarlık yaşıyorsunuz, paranın gelip gelemeyeceği belli değil ve ödemeleriniz için belki de son 6-7 gün. Bütün bu olasılıksızlıklar içinde nasıl olacağını düşünmeden sadece o borcu ödediğinizi ve arta kalan parayla da yatırım yaptığınızı ya da bankada bıraktığınızı düşünün. Burada aklınızda tutmanız gereken tek şey, paranın gelmiş olduğu ve sizin bunu ödemelere ayırdığınız hatta artan parayla belki de tatile gittiğiniz şeklinde bir Vizyonlama yapmanız olacaktır.

Üçüncü adım ise bir tatil yerinde, şirketinizde masanızda, evinizde kendinizi her nerede görmek istiyorsanız orada rahatlamış bir halde görüp Teşekkür Etmeniz… Teşekkür ettiğiniz anda hem zihniniz hem de gerçekliğiniz sorunların çözüldüğüne ve her şeyin yolunda olduğuna inanır ve enerjinizi yükseltir…

tesekkur

Evet, Güç Duruşu bu kadar. Üç adımda oluşan ve yapması kolay sürdürmesi sonucunda kesin başarı elde  edeceğiniz bir sistem. Günde 4-5 kere ve her seferinde yaklaşık 3 dakika yapmanız ile birçok sorununuzu çözüp gerçekten olmak istediğiniz yerde ve zamanda, huzurlu ve mutlu olacağınızı garanti ediyor.

Güç Duruşu, bireysel anlamda sizleri hayata karşı güçlü kılarken, mali açıdan ve moral açısından her zaman yükseklerde durmanızı da öneriyor aslında. Sorunlara odaklı yaşadığımızda birçok gerçekliği ve kolay yolları gözümüzden kaçırıyoruz. Sizde hayatınızda ve şirketinizde sorunlara değil çözümlere odaklı bir yapı kurup, sürekli olarak mutlu anları hatırlayan ve olası düşmeleri önceden tespit eden Microsoft Dynamics ERP yazılımı ile gücünüzü ve düşlerinizi büyütün.

ERP yazılımları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle www.pargesoft.com.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

BUMERANG

Follow by Email